Moje těhotenství – 1. trimestr + pozitivní test

Jak to všechno začalo se dozvíte v tomto příspěvku. Rozeberu mé těhotenství od té doby, co jsem vysadila hormonální antikoncepci.

Antikoncepci jsem vysadila v listopadu 2015, kdy už jsem pociťovala, že je ten správný čas připravit tělo na budoucí těhotenství. O miminko jsme se snažili od září 2016 a dvě čárky na testu na mě vykoukly 17. listopadu 2016. Byla jsem velmi překvapená, protože jsem se léčila se štítnou žlázou a pcos, ale na toto téma napíšu samostatný článek. :)

Vše se to vlastně stalo na naší víkendové dovolené v Andělské hoře. Ovulaci jsem očekávala 7. listopadu, ale ovulační test jsem měla pozitivní 5. listopadu. No tak jsme si dál užívali dovolenou, chodili na procházky atd. Pár dnů na to jsme byli nakupovat v hypermarketu a vystřelila mi velmi silná bolest z třísel do beder až jsem se musela opřít. Sice to byl první náznak uhnizďování miminka, ale vzhledem k tomu, že jsem nepočítala s tím, že se to povedlo, tak jsem to neřešila. Úplně ta samá bolest na mě padla v práci, kolegyně mi řekla, že jsem beztak těhotná a já že určitě ne, protože jinak mi nic nebylo.

V noci ze 16. na 17. listopadu se mi zdál velmi zvláštní sen, byl úplně živý. Byla jsem v práci a dělala jsem si tam těhotenský test, který byl pozitivní a kolegyně, která si ho dělala taky, tak ho měla negativní. Ale nějak to ve mě hlodalo a doma jsem měla jen digitální test, který jsem chtěla použít až po tom obyčejném. Po 2 neúspěšných cyklech jsem se rozhodla netestovat a vydržet. Nezbývalo mi nic jiného než se ve svátek vydat do obchodu pro test, i když jsem si pořád říkala, že to je zbytečné, že stejně nejsem těhotná. Přišla jsem domů, vyskládala nákup a šla jsem na toaletu počůrat test. Položila jsem ho tam a přišla za 3 minuty. Byla tam slabá druhá čárka. Vždy jsem přemýšlela jak to oznámím manželovi, četla jsem si milion článků, ale jak došlo na věc, tak jsem jen ze sebe vybalila, že asi čekáme miminko.  :D Ukázala jsem mu test a manžel čekal dvě syté čárky, takže tomu moc nevěřil. I po udělání digitálního testu tomu moc nevěřil a to tam bylo jasně napsané 2-3 týdny těhotná.

Hned v pondělí jsem zavolala mé lékařce a objednala hned za týden na pondělí, to bylo 28. listopadu. Byla jsem velmi nervózní jestli je miminko tam, kde má být a jestli je všechno v pořádku. Tou dobou jsem byla v 5. týdnu těhotenství, miminko bylo v děloze. Na ultrazvuku byl vidět malinký terčík, žloutkový, gestační váček a celkově základ pro zdravé těhotenství. :) Byla jsem šťastná. Manžel byl taky rád, ale pořád tomu nemohl nějak uvěřit. Objednala mě dále na 12. prosince, kdy jsem byla skoro v 9. týdnu a měla se zjišťovat srdeční akce miminka. Bylo a bilo tam. Na snímku, který jsme si odnesla byla malinká žížalka. Dostala jsem těhotenskou průkazku a žádost na prvotrimestrální screening. 9. ledna 2017 jsem šla na další prohlídku s tím, že mi dělali poradnu. Musela jsem přinést ranní moč, měřili mi tlak, kontrolovali otoky, vážili mě a brali mi krevní obraz úplně na všechno včetně krevní skupiny. Vše bylo v pořádku a miminku se dařilo. Dokonce mi paní doktorka řekla, že to vypadá na chlapečka, ale zatím jsme to nějak nebrali vážně, protože jsem byla v nějakém 11.-12. týdnu.

17. ledna jsme navštívili Prenatal v Brně, kde mi odebrali vzorek krve, který porovnávali s výsledky z ultrazvuku, který dopadl dobře a opět nám potvrdili chlapečka. Pan doktor nám ukázal  nosní kůstku, nt projasnění, všechny prstíčky, poslouchali jsme srdíčko, všechno tak odborně zkoumal a vysvětloval. S manželem jsme byli dojati a mě samozřejmě ukápla i slza. Večer jsme se dozvěděli kompletní výsledky a vše vyšlo dobře. Bylo to největší štěstí. :)
6. února jsem šla na další prohlídku, kde jsem odevzdala výsledky ze screeningu a za to jsem dostala výsledky z těch velkých odběrů. Opět vše v pořádku až na to, že moje krevní skupina je A- a doktorka mi hned oznámila, že mi ve 28. týdnu budou muset píchnout protilátky.

Fotka z 1. screeningu

Za celý první trimestr mi téměř nic nebylo. Nezvracela jsem, nebylo mi mdlo, nebolely mě prsa, prostě jako bych nebyla těhotná. Párkrát se mi udělalo divně v autobuse a při snídani jsem pociťovala žaludek na vodě. Na kontroly jsem chodila pravidelně co 4 týdny.
Takhle bych ukončila článek o zjištění těhotenství a prvním trimestru. Dále se můžete těšit na další příspěvky nejen o těhotenství. :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Mléčné řezy

Grusetky podle paní Lucky Grusové

Barefoot sandále - Obutá nebo neobutá?