Taška do porodnice, k porodu a pro miminko

Četla jsem dost článků a diskuzí, co si má žena sbalit do tašky do porodnice. Něco se mi zdálo absolutně nezbytné a něco zase úplně zbytečné. Měla jsem pocit, že porodím dřív, tak jsem si už ve 31. tt koupila cestovní tašku. Vybavovala jsem ji samozřejmě postupně. :) Máme doma kufr, ale ten je moc velký a nechtělo se mi s tím tahat, navíc se hůř skladuje někam do skříně. :)

Začala jsem 3. trimestr a s manželem jsme šli na předporodní kurz do porodnice, kde budu rodit. Vybrala jsem nemocnici Milosrdných bratří. Tam nám řekli vše, co si mám obstarat a sbalit. Hned jsem měla jasno a tak jsem si napsala seznam, který mi velmi pomohl a podle něho jsem postupovala.

Ohledně předporodního kurzu. Někomu se to může zdát zbytečné a radši by o porodu nic nevěděl, ale já už jsem měla načteno i z knížek. Na tom kurzu jsem slyšela něco, co už jsem věděla, ale na druhou stranu jsem se zase dozvěděla hodně nových věcí a manžel slyšel i to, co pro něho bylo až moc. :D Zajímalo mě především jak porod bere porodnice, co se přesně bude dít, jak to u nich probíhá. To co nám řekli mě velmi uklidnilo a ujistila jsem se, že jsem si porodnici vybrala správně. Měli jsme i štěstí, že jsme viděli všechny porodní boxy a pokoj pro šestinedělky. :)

Dohromady mám tři tašky. Jednu malou k porodu, velkou na šestinedělí a poslední tašku s věcmi pro miminko, která bude čekat doma a manžel ji pak doveze až nás pustí.

Do tašky k porodu jsem se rozhodla vzít gumové přezůvky (můžete s nimi do sprchy, snadno se čistí), malý ručník, dětské mýdlo bez parfemace, hroznový cukr na energii, vzorek ústní vody (kdybych zvracela), jednorázové kalhotky Molipants a 3 dlouhé porodnické vložky, čepičku a ponožky pro miminko a jako poslední složku se všemi dokumenty, kterou použiji hned na začátku při příjmu.

Taška na šestinedělí je o hodně větší a obsáhlejší. Zabalila jsem si 2 velké ručníky, 2 malé ručníky, oblečení na cestu domů, kojící podprsenku bez kostic, vložky do podprsenky, asi 70 ks velkých porodnických vložek (kdyby bylo potřeba víc, tak manžel koupí), cca 10 ks jednorázových nohavičkových kalhotek Molipants (hezky sedí na břiše, kolem stehen a jsou příjemné), 5 ks jednorázových přebalovacích podložek, toaletní papír, lanolín na bradavky, hřeben na vlasy, vzorek šamponu, malé balení zubní pasty a kartáček, Herbalon (intimní gel s dubovou kůrou), Letrox (trpím na hypofunkci štítné žlázy), lžička a pár dobrůtek (2 ovesné tyčinky, 3 dětské kapsičky, balíček sezamových Dupetek), kojící čaj,  pro miminko (pleny cca 35-40 ks Bella Happy 1 - manžel přiveze pokud nebudou stačit, olejíček Hipp, Bepanthen na zadeček, dudlík, rukavičky) a to je asi vše. :)

Poslední taška je taška ke kočárku, kde mám sbalené věci na přebalování + oblečení, ve kterém si miminko odvezeme a dečku. Máme termín 27. července a jako oblečení jsem zvolila overal. Mám jeden, který je lehoučký a druhý silnější, kdyby bylo špatné počasí. U toho lehoučkého si nejsem jista velikostí, tak jsem zabalila radši velikost 56 i 62, ta 56 se mi zdá jako 50. :D  Ale těžko porovnávat, když ani nevíte jaké miminko se Vám narodí. Kromě deky mám taky zabalené dvě látkové pleny, čepičky (vzala jsem dvě - jedna se mi zdála moc malinká a ta druhá akorát, tak uvidíme :D ), ponožky. Až v porodnici při odjezdu se rozhodnu, co bude nejvhodnější.

Nachystané, sbalené tašky

Tak nějak jsem to všechno shrnula a snad jsem na nic nezapomněla. Třeba tento článek pomůže některé z maminek, která nad tím přemýšlí jako jsem přemýšlela já. :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Mléčné řezy

Grusetky podle paní Lucky Grusové

Barefoot sandále - Obutá nebo neobutá?