Moje těhotenství – 2. trimestr

Začal nám druhý trimestr a pro mě to byl takový milník, že procento potratu se velmi snížilo. I tak jsem se o malého bála, protože mi nic nebylo a na začátku jsem ještě necítila pohyby. Měla jsem koupený Angelsounds, se kterým jsem se snažila najít srdíčko miminka, ale to se mi podařilo až okolo 14. týdne.  Když jsem srdíčko našla, tak mě to velmi uklidnilo.

22. února byl den, kdy jsem začínala 19. týden a ucítila jsem první pohyb. Tak krásný pocit jsem nikdy nezažila. Bylo to takové zvláštní až divné, ale krásné.

6. března jsem byla na další kontrole u své gynekoložky, který mě vyšetřila a upozornila, že mi příště vypíše žádanku na glukózový test.

17. března jsme opět navštívili centrum prenatální diagnostiky a absolvovali jsme 2. screening. Na začátku vyšetření jsem si vyžádala, aby nám to nahráli na DVD. Doktor zase miminko podrobně zkoumal, ukazoval nám podrobně srdíčko, celý obličej, rty, oči, mozek, žaludek, močový měchýř, slezinu, počítali jsme prstíky, koukali na páteř, bedra, pupečník, placentu, plodovou vodu a také jsme se zeptali na pohlaví, protože v tomto týdnu těhotenství by měly být genitálie na 100% rozlišitelné. Na konci videa nám doktor zvětšil pohlaví našeho miminka přes celou obrazovku. Ano,  je to pořád chlapeček, nic mu neupadlo. :) Chtěli jsme zkusit zda půjde 3D ultrazvuk, bohužel byl malý Jeníček zabořený v placentě a ještě si strkal před obličej ručičky. Na videu máme ten krátký záznam, ale opravdu se nám schovával jak mohl.

Fotka z 2. screeningu

8. dubna jsme měli malou rodinnou svatbu v penzionu Majorka. Zasnoubili jsme se v květnu 2016, když jsme byli na dovolené v Řecku. Svatbu jsme hned tak neplánovali, ale chtěli jsme být úplná rodina se stejným příjmením. :)

Naše svatba, 8:4.2017

10. dubna jsem měla další kontrolu s tím, že jsem si nechala vypsat neschopenku. V práci už to pro mě bylo těžké a na mateřskou jsem měla nastoupit 1. června. Aspoň jsem měla čas si vše nachystat. Malý měl ve 25. týdnu odhad váhy 660g. Doktorka mi vypsala slibovanou žádanku na glukózový test (oGTT), na který se chodí od 24. - 28. týdne.
Já jsem tento test absolvovala ve 26. týdnu v porodnici na Obilním trhu a těhotenskou cukrovku mi nenašli. Tento test byl náročný jen kvůli tomu, že jsem nesměla jíst od 20:00 a pít od půlnoci. Ráno jsem tam nastoupila na 7:00 a jako dalo se to zvládnout, ale co jsem vypila glukózu, tak jsem dostala velkou žízeň a už to bylo nepříjemné. Po 10. hodině jsem měla po testu a mohla se konečně napít a najíst. Ten glukózový roztok bych přirovnala k malému kelímku vody s obrovským množstvím moučkového cukru.
Druhý trimestr končí ve 27. týdnu těhotenství. Od začátku těhotenství jsem přibrala 12 kg, což není krásné, ale hlavně, že jsme zdraví. Pocítila jsem první pohyby, první kopanečky, s manželem jsme si řekli ano a celkově byl pro mě tento trimestr velmi pohodový. Drobné bolesti v zádech se objevily hlavně v noci a hodně mi pomohl kojící polštář, který jsem si na spaní velmi oblíbila.

Těším se u dalšího příspěvku! :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Mléčné řezy

Grusetky podle paní Lucky Grusové

Barefoot sandále - Obutá nebo neobutá?