Moje těhotenství - 3. trimestr

Poslední trimestr jsem zahájila návštěvou u mé lékařky, která mi píchla injekci kvůli mojí negativní krevní skupině.  Taky se mi začaly objevovat strie na břiše a to ve velkém. Bolesti kyčlí, pánve a stydké kosti byli na denním pořádku. Malý dole tlačil ostošest.  17. května jsme opět navštívili Prenatal.

Byla jsem skoro ve 31. týdnu těhotenství a absolvovali jsme poslední, třetí screening. Moc jsem si přála abychom měli buď doktora France nebo Beneše, kteří nás měli u předchozích screeningů. Jejich přístup byl úžasný a dali si opravdu záležet. Bohužel jsme chytli nějakou doktorku,  která nebyla tak super no, ale důležité je, že zkontrolovala vše co bylo potřeba. Vše opět v pořádku. Akorát se Jenda přetočil hlavičkou nahoru a poloha byla koncem pánevním. To mě docela zaskočilo a já doufala, že se otočí hlavičkou dolů jak má. Ale těšilo mě, že je vše v pořádku. Váhový odhad byl 1510g.

Na kontrolu k mé gynekoložce jsem šla 22. května s tím, že pár dnů po screeningu jsem ležela v posteli na zádech a maličký se mi šíleně vyboulil do levého boku. Bylo to poprvé, co manžel viděl tak velké pohyby. Bylo to docela dost nepříjemné a trošku to bolelo, ale mluvili jsme k němu ať jde dolů, že tam je správně místečko a on se pořád boulil a boulil. Manželovi jsem řekla, že si myslím, že se přetáčí. Další den jsem už necítila hlavičku pod žebry, ale lehké kopance. Doktorce jsem před vyšetřením řekla, zrovna si četla zprávu ze screeningu, že si myslím, že je malý zase hlavou dole. Zkontrolovala mě a řekla, že je to pravda. Byla jsem šťastná, že Jeníček dostal rozum a přetočil se zpět. Vzali mi ještě krevní obraz a objednali mě na 28. června.

Těch 6 týdnů bylo neuvěřitelně dlouhých. Občas jsem se bála a chtěla jet na pohotovost, když se mi něco nezdálo, ale vše jsme vydrželi. Dokonce jsme byli na naší poslední dovolené jen my a pes. Vydali jsme se do Nové Syrovice do penzionu a procestovali jsme okolí. Tato dovolená se konala, když jsem byla ve 34. týdnu těhotenství. :)

Další kontrola byla 3. července, kdy měl malý odhad 2770g a prý měl větší hlavičku. Také mi poprvé natočili CTG (KTG) a vše proběhlo na jedničku.

Kontrola 10. července byla poslední u mé doktorky. Začínala jsem 39. týden a vypsala mi zprávu do porodnice. Závěr takový, že se vše připravuje. Akorát na monitoru nám dal malý zabrat, spinkal a nechtěl se hýbat, tak jsem tam místo 20 minut seděla skoro 40. :D Rozhodla jsem se rodit u nás v Brně u Milosrdných bratří. Za mě super porodnice. Absolvovali jsme zde i předporodní kurz.

21. července jsem byla na první kontrole v porodnici. Natočili mi monitor a udělali vyšetření, kde mi řekli, že se zatím nic nechystá.

26. července mi začali první kontrakce. Vzhledem k tomu, že jsem měla kontrolu až 28. července, tak jsme jeli na pohotovost s bolestmi po 10 minutách, ale po vyšetření a natočeném monitoru, se porod jen chystal, nabídli mi čípky proti bolesti, ale jako hrdinka jsem odmítla. :D

27. července, termín porodu, jsme byli na pohotovosti znovu, to samé jako předešlý den, kontrakce jsem stále měla, ale pořád se porod jen chystal. Kontrakce byly akorát silnější.

Pupek v termínu porodu, 27.7.2017

28. července jsem byla na kontrole. Kontrakce byli silnější, ale zatím nic. Ještě ten den večer jsme jeli na pohotovost s kontrakcemi po 5 minutách a silnějšími bolestmi. Doktor mi nabídl hospitalizaci, protože jsem měla vysoký tlak, který byl po přeměření po cca půl hodině v normě, tak jsem odmítla a radši jela domů, protože manžel by se mnou být v porodnici nesměl.  Odhad miminka byl 3500g. S sebou jsem si vzala čípky proti bolesti. Doktorova poslední slova byla, že příště až přijedu, tak už mě domů nepustí a tak se taky stalo.

29. července v 1 hodinu ráno mi začaly nepravidelné hodně bolestivé kontrakce. Nemohla jsem ani jíst. Ve 12:07 mě přijali.

Pauza mezi kontrakcemi :D

Pauza mezi kontrakcemi :D

30. července v 7:22 se narodil náš syn Jeníček s mírami 51 cm a 3600 g.

Hráz jsem jen párkrát masírovala, spíš jsem se na to vykašlala a porodila jsem s malým poraněním. Strie mám bohužel přes celé břicho a na bocích.

Těhotenství jsem měla klidné, nezvracela jsem. Celkově jsem přibrala hrozných 27,5 kg. V porodnici jsem "nechala" 10 kg.

Napsala jsem příspěvek o mém porodu, tak si můžete přečíst detaily tady. :)

Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Mléčné řezy

Grusetky podle paní Lucky Grusové

Barefoot sandále - Obutá nebo neobutá?