Náš svatební den - 8.4.2017

S manželem jsme se zasnoubili po dvou letech vztahu 17. května 2016 na Rhodosu v Řecku při západu slunce.

Nenapadlo mě, že by můj manžel chtěl svatbu. Jako představovala jsem si, že by to bylo krásné se zasnoubit takhle na naší první pořádné dovolené, ale opravdu jsem to nečekala. Ještě tak romanticky a taky mě překvapil jeho vkus při výběru prstenu. :)

Zásnuby při západu slunce, Rhodos, Řecko

Svatbu jsme neplánovali nějak brzo. Já jsem si přála do roka a do dne, ale pak jsme si řekli, že třeba za ty tři roky by jsme se vzali, že uvidíme. Už před tím jsme mluvili o miminku, ale vůbec jsme to nespojovali se svatbou.

Zametání rozbitého talíře pro mě bylo s bříškem dost náročné 

Dne 17. listopadu 2016 jsem zjistila úžasnou zprávu, že jsem těhotná. O svatbě jsme ještě nějak neuvažovali, ale před Vánocemi jsme si řekli, že bychom se mohli na jaře 2017 vzít. Pořád jsme to nebrali vážně. Já jsem teda zjišťovala na kolik by nás to přišlo a nějak jsem to promýšlela, měla představy. Napadla mě i tajná svatba, jen my a svědci a pak bychom oznámili, že jsme se vzali, ale manžel byl proti, že by chtěl normální svatbu. Já jsem si vždycky přála svatbu venku, v přírodě, někde v klidu, nějakou úplně malinkou svatbu.

Řekli jsme si, že pokud budeme s miminkem v pořádku, tak bychom to teda nějak naplánovali a budeme mít všichni společné příjmení. Byl začátek ledna a my jsme začali všechno vymýšlet. Teda převážně já. :D

Svatbu jsme plánovali na duben/květen. Místo jsme vybrali na Olomoucku, protože tam bydlí naše rodiny. Penzion Majorka ve Slatinicích u nás byla ta správná volba. Matrikářka z Lutína neměla problém a naše datum bylo 8. dubna 2017. Jak už jsem zmiňovala, chtěla jsem svatbu v přírodě, venku a to se mi splnilo. Udělali jsme menší rodinnou svatbu, kde byla možnost využít jídelny, takže jsme to tam měli vše pohromadě.  Na místě činu jsme měli před svatbou 2 schůzky ohledně plánování a dopilování detailů.

Fotografku mi doporučila má svědkyně, sestra Míša. Fotografka byla skvělá, lepší jsme si nemohli přát. Ochotná mladá holčina. Fotila celý obřad, pak nás s kamarády a rodinou, kteří se obřadu zúčastnili a nás s rodinou u slavnostního oběda. Také nesmíme zapomenout na krájení dortu.

Svatební dort potažený fondánem, uvnitř vanilkový krém a kakaový + ořechový korpus, 2 patra

Řez dortu

Ke svatebnímu obědu svíčková s kynutým knedlíkem

Detail našeho sezení, měli jsme to sladěné do zelena

Šaty mi šila má šikovná kolegyně, která mi je připravila 2 dny před svatbou tak, aby mi byly, protože jsem nevěděla jak velké budu mít břicho a těžko bych si půjčila šaty někde na poslední chvíli z půjčovny. Navíc nejsem žádný hubeňour a neměla bych ani na výběr.  Za šaty jsem jí nesmírně vděčná.

Kontakt na paní, co nám pekla dort mi zajistila má svědkyně.  S tou jsem se pak týden před svatbou pořádně domlouvala v jakých barvách a další podrobnosti.

Cukroví na svatbu zařizovala maminka ženicha Ivetka. Lepší práci jsem neviděla. Paní to peče ve volném čase a neživí se tím a měla to nádherné a profesionální.

Cukroví

Svatební koláčky nesměly chybět a o to jsem požádala mou babičku Annu, která to zvládla úplně na jedničku. Má mamka jí pomáhala a upekly toho spolu strašně moc. Byly výborné.

Prstýnky jsme si byli vybrat v klenotnictví Brilas a dalo nám to pěkně zabrat. Měli jsme vybrané na jejich internetových stránkách, ale na místě na nás neudělaly dobrý dojem, byly takové obyčejné, tenké, neseděly na ruce. Tak jsme si museli připlatit a můžu říct, že jsme udělali dobře. Přece jen jsou na celý život. Jsou z bílého zlata a jsou docela masivní, ale na prstu jsou úplně příjemné.

Naše svatební prsteny

Kytici, manželovu klopu a ostatní květinovou výzdobu jsme si zařídili my.

Pro kamarády jsme večer v jednom klubu uspořádali party. Jako občerstvení jsme nachystali domácí uzené masíčko, sýrovou variaci, ovoce a zeleninu a jako přílohu pečivo. K pití jsme objednali bečku piva a při vstupu hosti dostali jako welcome drink cuba libre. :) O zábavu se postarali nejlepší DJs. :)

Jedna perlička nakonec. Přítelkyně od manželova bratra byla těhotná a měla termín 12. dubna 2017. Trošku jsme počítali s tím, že se asi nedostaví nebo dokonce porodí ještě před svatbou. A taky se stalo. 7. dubna 2017 jsme se stali strejdou a tetou malého Vojtíška. :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Mléčné řezy

Grusetky podle paní Lucky Grusové

Barefoot sandále - Obutá nebo neobutá?