Pobyt v nemocnici Milosrdných bratří v Brně

První kontrolu v porodnici jsem měla 21. července. Personál byl vstřícný a milý, nepotěšili mě akorát tím, že se porod nechystal. :D

Dále jsem tam byla několikrát na pohotovosti na porodním sále, kde se mi to moc líbilo. Jak přístup personálu, tak prostředí. A to se u mě vystřídalo několik doktorů a porodních asistentek.

V porodnici jsem byla hospitalizována od 30. července do 1. srpna 2017. 29. července jsem tam přijela rodit.

Vstup do budovy


Byla jsem na porodním boxu č. 2, ten byl hezky vybavený, laděný do červena. :)

Porodní box č. 2

Postel na porodím boxu č. 2

Byl zde k dispozici i gymnastický míč a žíněnka. Na tomto boxu sice nebyla vana (byla na porodním boxu č. 1), ale na všech porodních boxech bylo vlastní sociální zařízení (sprchový kout s dalším gymnastickým míčem a toaleta s umyvadlem), na pokoji byl ještě pult s umyvadlem a s příslušenstvím na ošetření miminka po porodu, které mi nikam neodnesli, jen ten metr od "kozy".
Pokoj č. 7 byl zrekonstruovaný, pro dvě maminky, vše bylo v pořádku a útulné. Bylo tam pořád čisto, protože uklízečka, která byla docela drzá, nám tam několikrát denně budila děti uklízením. :D To bylo jediné mínus. :D Líbil se mi tam hlavně speciální koš na plenky. Celkem byly na pokoji 3 koše, které měnili minimálně 2x denně.

Jídlo bylo dobré, nemohu nic vytknout na chuti, ale je špatné, že tam dávají kojícím maminkám kynuté knedlíky a čerstvé pečivo, které mě osobně nejvíce nadýmá. Tak jsem si tu koprovou omáčku dala jen s masem, ale pečivo jsem jedla. První snídaně byla vánočka s máslem (dostala jsem 2 kostičky másla)  s mlékem nebo bílou kávou Vždy bylo na výběr. Ke druhé snídani byl chléb s nějakou šunkou, máslo. Ke třetí byly rohlíky (vždy 2 klasické a jeden grahamový) a už si nepamatuju s čím, ale bylo tam máslo :D a na poslední snídani mi naservírovali loupáčky. Na oběd byla vždy polévka, salát a hlavní jídlo.  Po dobu mého pobytu podávali brambor s vepřovým plátkem s omáčkou, rizoto a koprovou omáčku s kneslíkem. Na večeře byl chléb s taveným sýrem a máslem, rohlíky s bílým jogurtem a chléb s takovou lučinou.

Byly zde k dispozici pořád čisté košile a podložky. Pokud jste nenašli svoji velikost, což byl můj případ, tak stačilo jen klepnout na sestřičku.

Na novorozeneckém oddělení i na oddělení šestinedělí byl také skvělý personál.

Ve třetím patře byla kantýna s krásným výhledem na část Brna.  Na terase je několik stolů, kde se dá sednout. Sedět se dá samozřejmě i uvnitř. Prodávají tam chlebíčky, pečivo, sladkosti, zákusky, sýry, ovoce,.. a ohřívají tam i hotová jídla, která ujdou. Lepší kantýnu jsem neviděla.

Celkově jsem byla s porodnicí velmi spokojena. Kdybych plánovala druhé dítě, stoprocentně bych zde rodila znovu. :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Mléčné řezy

Grusetky podle paní Lucky Grusové

Barefoot sandále - Obutá nebo neobutá?