Stavíme dům - Základová deska

Když se nám narodil Jeníček, tak už padaly slova o domečku. Ale v této době je to hodně složité a těžké. Říkali jsme si, že za pár let třeba, za pět, šest let. Stejně jsme se jezdili koukat na rozpracované projekty nebo jsme se koukali na reality na prodej domů.

V říjnu 2017 jsme se byli poprvé podívat na místo, kde nyní stavíme. Zrovna se rozjížděla stavba domečků. Líbilo se nám všechno až na lokalitu, která je na jinou stranu než jsme chtěli bydlet, tak jsme to zařekli a koukali dál po inzercích.

Na přelomu ledna/února 2018 jsme znovu jeli do oné vesničky a znovu prozkoumávali. Zjistili jsme, že do toho půjdeme, že to chceme koupit. Jediné co nám stálo v cestě byly finance a všechno okolo. Ale zkusili jsme zavolat investorovi a sjednat si schůzku. Dokonce nám "soused" vyfoukl domeček, který jsme původně chtěli. :D

Čekaly nás schůzky s finanční poradkyní atd. Museli jsme čekat na odhady a na schvalování, dokládat hromady papírů. Cesta byla pekelně dlouhá, ale zvládli jsme to. Podepsali jsme smlouvy a pomalu se začalo všechno hýbat. Všechny ty úřady a podepisování, byl to běh na dlouhou trať. Smlouvu jsme podepsali v březnu 2018 a teprve na začátku září 2018 byla vybetonovaná základová deska. Je pravda, že se to docela pozdrželo kvůli materiálu, ale taky kvůli úřadům.

6.9.2018 - naše základová deska

29.7.2018 - bednění

29.7.2018 - bednění

Na fotkách vidíte naši základovou desku. Ano, bude to malý, patrový, samostatný pasivní dům s malou zahrádkou, ale nám dostačující. :)

Pokud Vás zajímá naše cesta k novému bydlení, můžete se těšit na další díl Stavíme dům - hrubá stavba. :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Mléčné řezy

Grusetky podle paní Lucky Grusové

Barefoot sandále - Obutá nebo neobutá?