Přímo od Včelařky

Hledala jsem přírodní mýdla, která by mi úplně vyhovovala složením. Už nějakou dobu používám na obličej jen přírodní mýdla a postupně vyřazuji všechny sprchové gely a mýdla používám právě místo nich.
Nejen, že se zbavím přebytečných plastů, ale dokonce mám pocit, že má pokožka není vysušená, ale naopak hydratovaná.

Kupovala jsem zprvu dětská mýdla, navštívila sem i herb garden v Maďarsku a tam si nakoupila přírodní levandulová mýdla, pak jsem měla možnost vyzkoušet i jiná česká přírodní mýdla a nyní zkouším tyto nádherná designová mýdla od firmy Přímo od Včelařky. Není to recenze ze dne na den, já poctivě u mýdel testuji jak pěnění, výdrž mýdla a také benefity, které mi přinesou.

Přírodní mýdla

Já měla možnost vyzkoušet mýdla Amazonka a Samet.

Amazonka

Složení: kokosový olej, bambucké máslo, ricinový olej, slunečnicový olej, éterické oleje (palmarosa, červená mandarinka a lemongrass), 25% přírodní mořské soli, růžový jíl a humánní hedvábí

Amazonka je solné mýdlo a je takové tvrdší narozdíl od Sametu. Trošku jsem se obávala, že nebude vůbec pěnit a že se snad nikdy neopotřebuje, ale velmi mě překvapilo a uchvátilo. Je to moje nejoblíbenější mýdlo. Při prvním použití jsem se mydlila a zjistila, že místy obsahuje mini částečky soli, protože působilo abrazivně, ale ne nijak výrazně nebo že by to podráždilo pokožku. Mýdlo se musí trošku rozmydlit, je takové tužší a pevné. Dokonce ho používám často po holení nohou, protože mi pomohlo konečně vyléčit zarůstání chloupků a nedělají se mi pupínky, které se mi tvořily do té doby než jsem mýdlo začala používat. Používám ho tak často, že ho budu muset znovu objednat. Ale řekla bych, že má výdrž dost podobnou klasickému mýdlu. Ale je potřeba se o něj dobře starat, nenechávat ho ve vodě, ale na mýdlence nebo jako já v mističce, kde ho nechám vyschnout.
Samozřejmě i přesto, že je to solné mýdlo mě překvapilo, že je pokožka vyživená.

Samet

Složení: kakaové máslo, mandlový olej, slunečnicový olej, BIO palmojádrový olej, jojobový olej lisovaný za studena, éterické oleje (palmarosa, levandule, sladký pomeranč), humánní hedvábí, BIO kozí jogurt, kaolin a aktivní uhlí

Samet je velmi krásné designové mýdlo, které je na dotek velmi jemné. Když k němu přičichnu, tak cítím levanduli. Po tomhle mýdle mám pocit jako bych se už ve sprše natřela krémem. Je opravdu příjemné jak při mytí, tak pokožka i pleť po použití jsou krásně vyživené. Tohle mýdlo je lehce zabarvené do černa díky aktivnímu uhlí. Hezky čistí pokožku a pečuje o ni. Opotřebení je stejné jako u Amazonky.

Také mě prvně zaujala cesta paní Zdenky. Jak se dostala k mýdlům, co ji baví na mýdlech, apod. Jde vidět, že je v tom to srdíčko a dělají to poctivě a s láskou. Krabičky mýdel jsou naprosto geniální, velmi krásně zpracované, už jen první pohled na balíček mi udělal velkou radost. Také mi udělala radost zpráva, že mýdla budou prodávat jen s páskem, takže méně odpadu :)

Záznam z rozbalování mám uložený na mém instagramu ve stories :)

Děkuji firmě Přímo od Včelařky za spolupráci.

Přeji všem krásný den a děkuji za pozornost :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Mramorová bábovka

Kakaovo-kokosový mug cake

Donuty z horkovzdušné fritézy